Licensed to Florida Tech           HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/12/2013 01:55 PM
                      Saint Leo & Lynn @ FIT - 1/12/2013                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Leo University-FL  'A'                           NT    1:53.95  
     1) Bobsein, Erin A 18              2) Stopzynska, Sandra 22          
     3) Pellican, Chloe 20              4) Muniz, Bianca 20               
       28.85    31.37    28.27    25.46                                    
  2 Florida Institute of Technolog  'A'                    NT    2:00.01  
     1) Hart, Madison                   2) Linz, Schelli                  
     3) Soileau, Liana                  4) Jones, Kristen                 
       31.43    33.62    28.75    26.21                                    
  3 Saint Leo University-FL  'B'                           NT    2:19.07  
     1) David, Katie L 21               2) O'Toole, Evelyn J 18           
     3) Albanese, Lindsay A 19          4) Sanacore, Kathryn I 17         
       40.24    37.71    30.92    30.20                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Leo University-FL  'A'                           NT    1:37.34  
     1) Rheinlander, Rhet 19            2) Araque, Carlos 22              
     3) Keown, Gabe F 21                4) Requejo, Milton 24             
       25.81    27.45    23.37    20.71                                    
  2 Florida Institute of Technolog  'A'                    NT    1:37.86  
     1) Nakachi, Kaikea                 2) Dumont, Brian                  
     3) Moodie, Steven                  4) Eastin, Trevor                 
       25.59    27.38    23.19    21.70                                    
  3 Florida Institute of Technolog  'B'                    NT    1:42.75  
     1) Trible, Sam                     2) Donatelli, Ross                
     3) Hudson, Ross                    4) Paryzek, Zac                   
       25.84    15.40    17.49    44.02                                    
  4 Florida Institute of Technolog  'C'                    NT   x1:47.25  
     1) Badana, Seth                    2) Chan, Cassidy                  
     3) Hoerlein, Ben                   4) Momanyi, Michael               
       27.31    31.19    25.01    23.74                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmigniani, Thalie       18 Lynn-FG             10:49.47   10:41.81  
      29.58   31.32   31.80   31.98   31.85   32.15   32.44   32.60
      32.12   32.71   32.30   32.76   32.75   32.83   32.69   32.96
      32.53   32.87   31.19   30.38                                
  2 Hite, Kaitlyn M           19 Saint Leo-FL              NT   10:56.35  
      30.31   31.64   32.30   32.82   32.84   32.96   33.17   33.09
      33.15   33.19   33.16   33.02   33.32   33.03   33.08   33.26
      33.19   33.34   33.07   32.41                                
  3 Montalvo, Carmen             Florida Tech              NT   11:05.79  
      29.12   31.54   31.66   32.10   32.58   32.95   33.17   33.40
      33.87   34.00   34.17   34.17   34.32   34.39   33.85   34.65
      34.30   33.97   34.01   33.57                                
  4 Holty, Laura                 Florida Tech              NT   11:21.83  
      30.77   33.34   33.85   34.10   34.24   34.45   34.52   34.53
      34.53   34.83   34.18   34.30   34.62   34.77   34.93   34.45
      33.94   34.46   33.99   33.03                                
  5 Albanese, Lindsay A       19 Saint Leo-FL              NT   11:39.38  
      31.06   33.66   33.91   34.87   35.09   35.08   35.49   35.16
      35.00   35.57   35.68   35.41   35.38   35.57   35.57   35.46
      35.91   35.98   35.42   34.11                                
  6 Earls, Sarah N            21 Saint Leo-FL              NT   11:55.59  
      31.44   34.21   35.31   35.40   35.72   35.74   36.06   36.06
      36.25   36.08   36.06   36.20   36.37   36.44   36.55   36.62
      36.76   36.52   36.69   35.11                                
  7 Glazer, Morgan D          18 Lynn-FG                   NT   12:34.75  
      33.30   36.54   37.42   37.63 1:15.31   38.00                
      38.09                   38.07   38.04   38.21   38.14 1:16.63
                      37.42   39.51                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozzi, Michael R          22 Saint Leo-FL              NT   10:08.83  
      26.25   28.30   29.42   29.95   30.17   30.44   30.71   30.89
      30.61   30.96   30.99   31.37   31.87   31.40   31.52   32.07
      31.42   31.35   30.76   28.38                                
  2 Kohn, Sean                   Florida Tech              NT   10:19.25  
      27.06   30.34   30.68   30.79   30.47   30.99   31.24   31.46
      31.69   31.40   31.77   31.51   31.87   31.55   31.49   31.47
      31.18   31.10   30.76   30.43                                
  3 Nunnelley, John              Florida Tech              NT   10:34.38  
      27.69   29.93   30.73   30.84   30.98   31.67   32.73   32.35
      32.79   32.38   31.81   31.91   33.21   33.01   31.41   29.91
      30.75   32.30   34.13   33.85                                
  4 Advena, Kieran            19 Saint Leo-FL              NT   10:49.65  
      27.35   30.54   31.18   31.62   31.94   32.55   32.63   32.71
      33.62   33.74   33.10   33.27   33.18   33.28   33.26   33.00
      33.28   33.32   33.22   32.86                                
  5 Lenz, Valentin            18 Saint Leo-FL              NT   11:40.20  
      30.58   31.87   33.52   33.94   35.19   35.19   35.96   36.03
      35.97   36.44   35.72   35.92   36.21   35.92   36.24   36.07
      35.64   35.25   35.18   33.36                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bouthillier, Chantal      18 Saint Leo-FL              NT    2:02.00  
      28.77   31.38   31.01   30.84                                
  2 Pedersen, Julia M         19 Lynn-FG              2:02.66    2:04.48  
      28.93   31.42   32.12   32.01                                
  3 Marques, Kristy Q         20 Saint Leo-FL              NT    2:06.24  
      28.53   31.64   33.00   33.07                                
  4 Laino, Daphne                Florida Tech              NT    2:09.88  
      28.98   32.19   34.07   34.64                                
  5 Poon, Madie                  Florida Tech              NT    2:15.73  
      31.84   34.07   34.99   34.83                                
  6 Lotito, Samantha M        18 Saint Leo-FL              NT    2:22.49  
      32.28   35.47   37.00   37.74                                
  7 Philipp, Jenna               Florida Tech              NT    2:24.86  
      32.45   37.07   38.39   36.95                                
  8 Myatt, Clairissa C        18 Lynn-FG                   NT    2:26.29  
      32.97   36.06   38.61   38.65                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozzi, Michael R          22 Saint Leo-FL              NT    1:46.72  
      24.36   26.98   27.65   27.73                                
  2 Eastin, Trevor               Florida Tech              NT    1:49.55  
      24.94   27.58   28.83   28.20                                
  3 Wasserman, Oz                Florida Tech              NT    1:51.29  
      25.03   27.45   28.87   29.94                                
  4 Barbee, Michael D         18 Saint Leo-FL              NT    1:59.77  
      26.53   30.09   31.97   31.18                                
  5 Green, Michael               Florida Tech              NT    1:59.85  
      26.73   30.03   31.77   31.32                                
  6 Carroll, Simon               Florida Tech              NT   x2:02.58  
      28.05   31.30   31.80   31.43                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bains, Isabella R         18 Saint Leo-FL              NT      26.04  
  2 Jones, Kristen               Florida Tech              NT      26.32  
  3 Soileau, Liana               Florida Tech              NT      26.40  
  4 Carvajal, Paula           19 Saint Leo-FL              NT      26.46  
  5 Potgieter, Tyne J         20 Lynn-FG                   NT      27.18  
  6 Hart, Madison                Florida Tech              NT      27.30  
  7 Weppner, Darian           21 Lynn-FG                   NT      28.72  
  8 Thompson, Sarah           20 Saint Leo-FL              NT      28.88  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Assis, Matheus C          18 Saint Leo-FL              NT      21.30  
  2 Moodie, Steven               Florida Tech              NT      21.93  
  3 Keown, Gabe F             21 Saint Leo-FL              NT      22.25  
  4 Brandt, Michael              Florida Tech              NT      23.49  
  5 Voigtlander, Eric            Florida Tech              NT      23.67  
  6 Snead, Drew A             18 Saint Leo-FL              NT      24.07  
  7 Momanyi, Michael             Florida Tech              NT     x24.25  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmigniani, Thalie       18 Lynn-FG                   NT    4:37.55  
      29.64   33.36   35.88   33.81   41.11   41.59   31.53   30.63
  2 Pearce, Shelby               Florida Tech              NT    4:42.85  
      29.14   33.00   35.91   35.03   42.38   43.02   32.68   31.69
  3 Bobsein, Erin A           18 Saint Leo-FL              NT    4:48.28  
      31.03   34.61   36.03   36.19   42.36   42.30   32.52   33.24
  4 Hite, Kaitlyn M           19 Saint Leo-FL              NT    4:55.23  
      31.24   35.14   38.83   38.22   42.78   42.73   33.72   32.57
  5 Pellican, Chloe           20 Saint Leo-FL              NT    4:59.71  
      30.48   34.95   40.24   38.57   42.27   42.78   35.75   34.67
  6 Linz, Schelli                Florida Tech              NT    5:14.11  
      33.95   43.06   42.44   40.84   39.52   42.03   36.93   35.34
  7 Caudill, Brandi              Florida Tech              NT    5:26.83  
      36.25   42.40   41.29   40.15   46.44   47.28   36.72   36.30
 -- Bobiak, Camille              Florida Tech              NT   X5:16.44  
      32.10   36.40   40.57   39.36   45.39   47.61   38.33   36.68
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trenda, Pawel             20 Saint Leo-FL              NT    4:19.08  
      26.16   30.33   35.11   34.47   34.75   35.48   33.28   29.50
  2 Paryzek, Zac                 Florida Tech              NT    4:19.78  
      25.85   30.52   35.32   34.63   38.32   38.89   29.32   26.93
  3 Dumont, Brian                Florida Tech              NT    4:19.81  
      27.73   32.14   33.38   32.85   36.26   36.44   31.81   29.20
  4 Hoerlein, Ben                Florida Tech              NT    4:29.22  
      27.34   32.23   36.50   35.86   37.02   38.63   31.70   29.94
  5 Marino, Michael           20 Saint Leo-FL              NT    4:29.62  
      28.47   32.67   37.02   35.99   38.43   38.14   29.71   29.19
  6 Donatelli, Ross              Florida Tech              NT   x4:33.24  
      30.41   32.01   33.83   34.64   41.00   38.83   31.06   31.46
 -- Mitchell, Will               Florida Tech              NT   X4:45.89  
      28.62   32.96   38.26   37.15   42.45   42.39   32.04   32.02
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearce, Shelby               Florida Tech              NT    2:11.67  
      29.61   33.24   34.22   34.60                                
  2 Bouthillier, Chantal      18 Saint Leo-FL              NT    2:15.94  
      30.45   34.66   35.30   35.53                                
  3 Pellican, Chloe           20 Saint Leo-FL              NT    2:16.20  
      30.72   35.01   35.10   35.37                                
  4 Earls, Sarah N            21 Saint Leo-FL              NT    2:48.29  
      35.40   42.71   44.95   45.23                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paryzek, Zac                 Florida Tech              NT    2:01.18  
      26.85   30.30   31.65   32.38                                
  2 Hudson, Ross                 Florida Tech              NT    2:02.89  
      27.22   32.12   31.41   32.14                                
  3 Trenda, Pawel             20 Saint Leo-FL              NT    2:05.93  
      25.68   30.49   33.47   36.29                                
  4 Mitchell, Will               Florida Tech              NT    2:13.17  
      30.00   31.96   34.90   36.31                                
  5 Araque, Carlos            22 Saint Leo-FL              NT    2:13.77  
      28.01   33.51   35.67   36.58                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muniz, Bianca             20 Saint Leo-FL              NT      55.44  
      26.85   28.59                                                
  2 Soileau, Liana               Florida Tech              NT      56.63  
      27.78   28.85                                                
  3 Carvajal, Paula           19 Saint Leo-FL              NT      56.65  
      27.69   28.96                                                
  4 Bains, Isabella R         18 Saint Leo-FL              NT      56.66  
      26.87   29.79                                                
  5 Laino, Daphne                Florida Tech              NT      59.63  
      29.10   30.53                                                
  6 Weppner, Darian           21 Lynn-FG                   NT    1:06.06  
      29.76   36.30                                                
  7 Myatt, Clairissa C        18 Lynn-FG                   NT    1:07.64  
      32.18   35.46                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Requejo, Milton           24 Saint Leo-FL              NT      46.41  
      22.24   24.17                                                
  2 Moodie, Steven               Florida Tech              NT      50.50  
      24.30   26.20                                                
  3 Badana, Seth                 Florida Tech              NT      51.44  
      24.72   26.72                                                
  4 Marino, Michael           20 Saint Leo-FL              NT      51.79  
      24.74   27.05                                                
  5 Voigtlander, Eric            Florida Tech              NT      52.72  
      25.32   27.40                                                
  6 Snead, Drew A             18 Saint Leo-FL              NT      55.02  
      26.78   28.24                                                
  7 Carroll, Simon               Florida Tech              NT     x56.24  
      27.21   29.03                                                
 -- Green, Michael               Florida Tech              NT     X55.11  
      26.55   28.56                                                
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmigniani, Thalie       18 Lynn-FG              2:08.88    2:09.48  
      31.21   32.47   33.09   32.71                                
  2 Bobsein, Erin A           18 Saint Leo-FL              NT    2:13.07  
      32.64   34.01   33.69   32.73                                
  3 Pedersen, Julia M         19 Lynn-FG                   NT    2:17.62  
      32.79   34.58   35.19   35.06                                
  4 Hite, Kaitlyn M           19 Saint Leo-FL              NT    2:23.42  
      34.79   36.02   36.59   36.02                                
  5 Caudill, Brandi              Florida Tech              NT    2:34.22  
      37.03   38.82   39.46   38.91                                
  6 Bobiak, Camille              Florida Tech              NT    2:35.55  
      36.42   39.16   40.59   39.38                                
  7 David, Katie L            21 Saint Leo-FL              NT    2:56.61  
      42.08   45.05   45.36   44.12                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Assis, Matheus C          18 Saint Leo-FL              NT    1:58.72  
      27.45   29.46   31.63   30.18                                
  2 Nakachi, Kaikea              Florida Tech              NT    1:59.41  
      27.70   30.99   32.25   28.47                                
  3 Rheinlander, Rhet         19 Saint Leo-FL              NT    2:00.09  
      27.91   30.38   31.03   30.77                                
  4 Trible, Sam                  Florida Tech              NT    2:01.50  
      28.37   30.71   32.50   29.92                                
  5 Barbee, Michael D         18 Saint Leo-FL              NT    2:11.28  
      29.61   32.89   34.64   34.14                                
  6 Brandt, Michael              Florida Tech              NT    2:16.86  
      31.60   33.75 1:11.51                                        
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montalvo, Carmen             Florida Tech              NT    5:24.42  
      28.99   31.71   31.99   32.40   32.65   33.19   33.29   33.28
      33.66   33.26                                                
  2 Marques, Kristy Q         20 Saint Leo-FL              NT    5:30.19  
      30.20   32.47   33.34   33.72   33.47   33.57   33.27   33.63
      33.58   32.94                                                
  3 Holty, Laura                 Florida Tech              NT    5:33.17  
      30.17   33.05   33.33   33.50   34.04   34.10   33.36   34.13
      34.08   33.41                                                
  4 Albanese, Lindsay A       19 Saint Leo-FL              NT    5:43.14  
      30.65   33.17   34.83   35.33   35.13   35.17   35.34   35.15
      34.66   33.71                                                
  5 Earls, Sarah N            21 Saint Leo-FL              NT    5:53.60  
      31.11   34.53   35.36   36.25   36.02   36.22   36.28   36.06
      36.49   35.28                                                
  6 Glazer, Morgan D          18 Lynn-FG                   NT    6:13.18  
      33.55   36.85   37.65   37.83   38.16   38.56   38.12   38.01
      37.83   36.62                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozzi, Michael R          22 Saint Leo-FL              NT    4:53.14  
      25.42   27.50   28.77   29.30   29.69   29.63   30.31   30.60
      30.98   30.94                                                
  2 Nunnelley, John              Florida Tech              NT    4:58.09  
      26.96   29.19   30.36   31.03   31.42   31.25   30.52   30.83
      28.92   27.61                                                
  3 Eastin, Trevor               Florida Tech              NT    4:58.71  
      25.89   28.79   29.67   30.14   30.39   30.97   31.30   31.14
      31.22   29.20                                                
  4 Kohn, Sean                   Florida Tech              NT    5:00.00  
      26.62 1:01.46   31.14   30.99   30.42   30.35   30.34   30.03
      28.65                                                        
  5 Advena, Kieran            19 Saint Leo-FL              NT    5:18.69  
      27.00   30.33   31.62   32.18   32.88   33.13   32.77   32.92
      32.86   33.00                                                
  6 Lenz, Valentin            18 Saint Leo-FL              NT    5:40.55  
      29.93   33.16   33.82   34.32   35.13   34.79   35.00   35.25
      35.21   33.94                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potgieter, Tyne J         20 Lynn-FG                   NT    2:30.23  
      34.65   38.12   38.44   39.02                                
  2 Stopzynska, Sandra        22 Saint Leo-FL              NT    2:32.08  
      34.98   39.01   39.41   38.68                                
  3 Carvajal, Paula           19 Saint Leo-FL              NT    2:33.60  
      34.92   39.27   39.67   39.74                                
  4 Linz, Schelli                Florida Tech              NT    2:35.81  
      35.23   39.67   39.84   41.07                                
  5 Bouthillier, Chantal      18 Saint Leo-FL              NT    2:37.72  
      35.87   40.35   40.64   40.86                                
  6 Poon, Madie                  Florida Tech              NT    2:50.28  
      36.55   42.56   45.13   46.04                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trenda, Pawel             20 Saint Leo-FL              NT    2:12.23  
      29.41   33.55   34.57   34.70                                
  2 Dumont, Brian                Florida Tech              NT    2:14.52  
      31.03   34.23   34.21   35.05                                
  3 Donatelli, Ross              Florida Tech              NT    2:17.49  
      31.44   34.84   35.87   35.34                                
  4 Araque, Carlos            22 Saint Leo-FL              NT    2:17.91  
      30.42   34.33   35.30   37.86                                
  5 Hoerlein, Ben                Florida Tech              NT    2:18.74  
      32.43   35.43   35.64   35.24                                
  6 Chan, Cassidy                Florida Tech              NT   x2:41.46  
      35.16   41.10   42.69   42.51                                
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Leo University-FL  'A'                           NT    1:45.30  
     1) Muniz, Bianca 20                2) Bains, Isabella R 18           
     3) Marques, Kristy Q 20            4) Stopzynska, Sandra 22          
       26.15    25.91    26.94    26.30                                    
  2 Florida Institute of Technolog  'A'                    NT    1:46.67  
     1) Pearce, Shelby                  2) Holty, Laura                   
     3) Montalvo, Carmen                4) Jones, Kristen                 
       25.52    28.15    27.01    25.99                                    
  3 Lynn University-FG  'A'                                NT    1:55.38  
     1) Pedersen, Julia M 19            2) Myatt, Clairissa 19            
     3) Glazer, Morgan 18               4) Potgieter, Tyne J 20           
       26.78    30.89    30.45    27.26                                    
  4 Florida Institute of Technolog  'B'                    NT    1:55.61  
     1) Bobiak, Camille                 2) Caudill, Brandi                
     3) Philipp, Jenna                  4) Laino, Daphne                  
       29.50    28.25    29.90    27.96                                    
  5 Saint Leo University-FL  'B'                           NT    1:57.65  
     1) Sanacore, Kathryn I 17          2) Lotito, Samantha M 18          
     3) Thompson, Sarah 20              4) O'Toole, Evelyn J 18           
       29.21    31.50    28.23    28.71                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Leo University-FL  'A'                           NT    1:25.83  
     1) Requejo, Milton 24              2) Rheinlander, Rhet 19           
     3) Keown, Gabe F 21                4) Assis, Matheus C 18            
       21.13    22.25    21.65    20.80                                    
  2 Florida Institute of Technolog  'B'                    NT    1:32.26  
     1) Badana, Seth                    2) Kohn, Sean                     
     3) Trible, Sam                     4) Wasserman, Oz                  
       23.53    23.57    22.63    22.53                                    
  3 Florida Institute of Technolog  'A'                    NT    1:34.00  
     1) Voigtlander, Eric               2) Nakachi, Kaikea                
     3) Hudson, Ross                    4) Brandt, Michael                
       23.86    23.14    23.63    23.37                                    
  4 Saint Leo University-FL  'B'                           NT    1:35.10  
     1) Snead, Drew A 18                2) Lenz, Valentin 18              
     3) Marino, Michael 20              4) Advena, Kieran 19              
       24.61    24.06    22.76    23.67                                    
  5 Florida Institute of Technolog  'C'                    NT   x1:41.58  
     1) Carroll, Simon                  2) Green, Michael                 
     3) Mitchell, Will                  4) Momanyi, Michael               
       26.12    25.69    26.64    23.13